- Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (tzw. Zielone Świątki). Dziękujemy za zesłanie Ducha Świętego i Jego dary. Pamiętajmy w modlitwie o Kościele i prośmy o owoce Ducha Świętego w naszym życiu.
- Dziś też Uroczystość I Komunii Świętej o godz. 12.30.
- Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, patronki naszej parafii. Msze św. w naszej świątyni: o 9.00 i suma odpustowa o godz. 12.00. Bardzo serdecznie zapraszam.
- Trwa Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości” – zbiórka ofiar do puszki pod chórem przez cały miesiąc maj.
- W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Świętej, to też ostatnia niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00.
- Również w przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym kościele prezentacja artystyczna nowego instrumentu zakupionego przez parafię. Zapraszamy 15 minut przed Mszą św. sprawowaną o godz. 12:30. W programie Jan z Lublina, G. F. Haendel, F. Schubert, T. Albinoni.
- Na nabożeństwa majowe zapraszam codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcam do podtrzymywania pięknej tradycji majówek przy figurach czy kapliczkach Matki Bożej.
- Zostały złożone ofiary na potrzeby Kościoła: Lucyna ORLIK – 100 zł, i na cmentarz: Elżbieta STĘPNIAK – 50 zł. Bóg zapłać.
- Zostały złożone ofiary na figurkę św. Michała Archanioła: Anna i Wiesław OSEK – 200 zł, Leszek AFTYKA – 150 zł, bezimiennie – 200 zł, Witold SKOWRONEK – 500 zł, Elżbieta STĘPNIAK – 200 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać.
- Z naszych prac remontowych. Został zamontowany telewizor 70 calowy do wyświetlania tekstów pieśni. Koszt z montażem to 4000 zł. Dziękuję Panu Krzysztofowi Kaudunkowi za podjęcie się wymiany rzutnika na telewizor. Bóg zapłać.
- Dziękuję Panu Sławomirowi Rojkowi za renowację oświetlenia do ganku i Panu Markowi Chabrosowi za drobne prace remontowo-naprawcze. Bóg zapłać.
- Dziękuję za generalne sprzątanie kościoła, umycie okien, koszenie trawy i wszelkie porządki Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Dziękuję za dar ołtarza – wieczną lampkę, która będzie świeciła przy tabernakulum. Bóg zapłać.
- Dziękuję za prace porządkowe i koszenie trawy na cmentarzu Panom: Radosławowi KOBUSOWI, Sławomirowi ROJKOWI i Sławomirowi STRÓŻEK. Bóg zapłać.
- ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. Zapowiedź pierwsza: Mateusz STĘPNIAK, kawaler z Wolicy, parafia tutejsza i Magdalena Anna HOŁOWIECKA, panna z Lublina, parafia MB Różańcowej.
- Wspomnijmy tych, którzy obchodzą swoje rocznice śmierci w rozpoczynającym się tygodniu: +Krystyna DUDEK, +Teodora SZLENDAK, +Feliks PRÓCHNIAK, +Stanisława OCHAL, +Marian CHABROS, +Henryk SKOWRONEK, +Władysława KOZAK . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…