- Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną
- W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- w czwartek – święto Św. Macieja Apostoła,
- w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
- Trwa Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom „Nadzieja Radości” – zbiórka ofiar do puszki pod chórem przez cały miesiąc maj.
- Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne. Za ofiary składam Bóg zapłać.
- W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na budownictwo sakralne.
- Na nabożeństwa majowe zapraszam codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 9.00. Zachęcam do podtrzymywania pięknej tradycji majówek przy figurach czy kapliczkach Matki Bożej.
- W środę – 13 maja – obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Po Mszy św. różaniec i procesja fatimska. Zapraszam.
- Zostały złożone ofiary na potrzeby Kościoła: Władysława USAREK – 100 zł, Józef STĘPNIAK – 200 zł, i na cmentarz: Władysława USAREK – 50 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać.
- Nasza parafia otrzymała relikwie św. Andrzeja Boboli z Narodowego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się we wspomnienie św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski – 16 maja na Mszy św. o godz. 18.00. Nasze przygotowanie rozpoczniemy w piątek – 15 maja – Mszą św. z nauką wprowadzającą o godz. 18. 00. W sobotę – 16 maja – różaniec o godz. 17.30, potem uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i naszej wspólnoty parafialnej połączona z nauką i wprowadzeniem, poświęceniem relikwiarza i ucałowaniem relikwii św. Andrzeja Boboli. Zakończymy nasze uroczystości w niedzielę – 17 maja. Na każdej Mszy św. nauka, błogosławieństwo i ucałowanie relikwii naszego nowego wielkiego patrona św. Andrzeja Boboli. Przygotowanie i nauki poprowadzi ks. Marek CIEŚLUK – pracownik naukowy KUL. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tych szczególnych rekolekcjach w naszej parafii.
- Dziękuję Panu Markowi CHABROSOWI za zamontowanie relikwiarium na relikwie św. Andrzeja Boboli. Bóg zapłać.
- Dziękuję za sprzątanie kościoła i koszenie trawy: Janinie i Piotrowi MACHUL, Elżbiecie OSEMEK i Mateuszowi KUBERA. Pani Janinie dziękuję też za jajka. Bóg zapłać.
- Dziękuję też państwu Katarzynie i Sławomirowi Rojek za kwiaty ofiarowane na parafię. Bóg zapłać.
- Wspomnijmy tych, którzy obchodzą swoje rocznice śmierci w rozpoczynającym się tygodniu: +Tadeusz KOZAK, +Marianna PRÓCHNIAK, +Henryka OSEK, +Józef PYRZ, +Czesław MAŃKO, +Władysława CHABROS, +Stefania JANEK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…